Шановні друзі, працівники та ветерани  ТОВ “МЕТІНВЕСТ-МРМЗ”!  Центральна рада Профспілки металургів і гірників України щиро вітає вас з Днем Конституції! Це свято особливе для кожного українця. Адже саме в цей день 25 років тому Верховна Рада прийняла Основний закон незалежної України. Цей Закон став запорукою консолідації нашого суспільства, збереження в ньому громадської згоди, миру, а також надійною основою для розбудови демократичної, правової, соціально орієнтованої європейської країни.

На жаль, сьогодні українське суспільство спостерігає ігнорування низки норм Конституції при проведенні реформ, ініційованих державною владою. Саме зневагою до основного Закону, навмисним руйнуванням основ соціальної держави виглядають спроби прийняття Верховною Радою антинародних законопроєктів «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність» (№ 5371 від 13.04.2021), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо дерегуляції трудових відносин» (№ 5388 від 16.04.2021) та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань формування прожиткового мінімуму та створення передумов для його підвищення (№3515 від 02.06.2021).

В цих діях ми бачимо відвертий наступ на фундаментальні права людини, спроби знизити рівень трудових та правових гарантій працівників, позбавити їх профспілкового захисту і можливості гідно жити в рідній країні.

Наша Профспілка не стоїть осторонь цих негативних процесів. Ми рішуче заявляємо «НІ!» замахам на Конституцію України, у 22 статті якої зазначено: «При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів, не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод». Ми впевнені, Конституція має стати дійсно діючим документом, Основним законом, виконання якого є обов’язковим не лише для народу України, але і для державної влади та її представників. І тому найважливіше завдання, що стоїть сьогодні перед органами влади і громадянами нашої країни – навчитися поважати і неухильно дотримуватися вимог Конституції. Тільки тоді наша спільна мета – гідний рівень життя кожного українця – стане реальністю!

Бажаю усім нам миру, взаємної поваги, успіхів в усіх добрих починаннях, міцного здоров’я, щастя і злагоди!

З повагою, голова ПМГУ Олександр Рябко

Жовтень 2021