Профспілки України завжди беруть активну участь в обговоренні питань, що стосуються формування тарифів. Цей напрямок входить у сферу профспілкових інтересів оскільки безпосередньо впливає на соціально-економічні інтереси українських трудящих. Особливої гостроти ці питання набувають у період карантинних обмежень, коли багато громадян втратили роботу або припинили підприємницьку діяльність.

Але влада цинічно не звертає уваги на найсерйозніші проблеми, з якими стикаються українські трудящі через антисоціальну тарифну політику держави.

Ще у листопаді минулого року Президією ФПУ було прийнято рішення «Про протидію черговому наступу влади на права працівників та профспілок», Під час грудневих акцій протесу та пікетування Верховної Ради України профспілки виступили проти неконтрольованого та економічно необґрунтованого зростання цін на природний газ, тарифів на електрику та послуги ЖКГ.

ФПУ, обласні об’єднання профспілок,  територіальні організації ПМГУ зверталися до Голови Верховної Ради України, Уряду, профільного парламентського комітету, виконавчих органів влади. Нажаль, ці звернення були проігноровані: з 1 січня ц.р. Уряд підвищив ціни на газ, комунальні послуги, скасував пільги на споживання електроенергії. У відповідь на антисоціальні дії влади по всій Україні люди вийшли на вулиці з вимогою зниження тарифів. Більшість громадян у ситуації епідемії, чергового локдауну, закриття підприємств та зниження власних доходів просто не в змозі оплачувати за новою ціною газ і тарифи ЖКГ.

Саме тому на останньому засіданні Президії ФПУ, яке відбулося 14 січня 2021 року, після всебічного обговорення, була прийнята Постанова, яка містить позицію Федерації професійних спілок України щодо неприпустимості підвищення цін на природний газ, тарифів на електроенергію та комунальні послуги в умовах пандемії та низького рівня доходів населення.

В цій Постанові були враховані вимоги Профспілки металургів і гірників, з якими виступив Голова ПМГУ Рябко О.І.

Президія визнала, що державна цінова політика в енергетичному секторі та сфері комунальних послуг не забезпечує балансу інтересів держави, споживачів та суб’єктів господарювання, і з цього приводу висунула низку вимог до Кабінету міністрів України. «У разі нереагування на вимоги та пропозиції Федерації професійних спілок України у термін до 01.02.2021, – йдеться у Постанові Президії ФПУ, – визначити подальші колективні дії, спрямовані на захист прав та інтересів членів профспілок та їхніх сімей, з метою недопущення необґрунтованого зростання цін на природний газ та тарифів на електричну енергію і комунальні послуги».

Постанова Президії ФПУ № П-31-1 від 14.01.2021р.

Червень 2021