Відповідно до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» від 19.10.2017 медична система країни зазнала змін. В першу чергу, зміни торкнуться правил надання первинної медичної допомоги (далі за текстом – ПМД). Вищезазначені правила почнуть втілюватись у життя поетапно. Перший етап почнеться з 02.04.2018 року та буде рушійним кроком у проведенні реформування медичної сфери.

Почнеться впровадження нового законодавства шляхом переходу на декларативну форму обслуговування пацієнтів. Відтак, кожна людина при зверненні до лікарні повинна вибрати собі лікаря (сімейного, педіатра та фельдшера), оформивши з лікарнею або, якщо лікар фізична особа підприємець, то з ним відповідний договір на надання медичних послуг (декларацію).

Постає питання, які послуги в сфері надання первинної медичної допомоги будуть пропонуватися пацієнтам. Міністерством охорони здоров’я видано Наказ № 504 від 19.03.2018 р., у якому визначено порядок дії лікарів та перелік надання послуг первинної медичної допомоги. У цьому документі закріплено наступні послуги первинної медичної допомоги:

 1. Динамічне спостереження за станом здоров’я пацієнтів із використанням фізикальних, лабораторних та інструментальних досліджень відповідно до галузевих стандартів охорони здоров’я.
 2. Проведення діагностики та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів.
 3. Динамічне спостереженні пацієнтів із діагностованими хронічними захворюваннями, що включає комплекс діагностичних та лікувальних заходів, передбачених галузевими стандартами.
 4. Надання в межах ПМД невідкладної медичної допомоги у разі розладу фізичного чи психічного розладу здоров’я, що стався під час прийому лікарем з надання ПМД та, якщо пацієнт не потребує вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги.
 5. Направлення відповідно до медичних показань пацієнтів, які не потребують екстреної медичної допомоги, для надання їм вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги.
 6. Взаємодія з надавачами вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги з метою вчасного діагностування та лікування хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів з урахуванням особливостей стану здоров’я пацієнтів.
 7. Проведення обов’язкових медичних втручень щодо пацієнтів з наявними факторами ризику розвитку окремих захворювань.
 8. Проведення профілактичних втручань, що включає: вакцинацію відповідно до вимог календаря профілактичних щеплень, підготовлення та надсилання повідомлень про інфекційне захворювання, харчове, гостре професійне отруєння, незвичайну реакцію на щеплення; проведення епідеміологічних обстежень поодиноких випадків інфекційних хвороб.
 9. Надання консультативної допомоги, спрямованої на усунення або зменшення звичок і поведінки, що становлять ризик для здоров’я (тютюнокуріння, вживання алкоголю, інших психоактивних речовин, нездорове харчування, недостатня фізична активність тощо) та формування навичок здорового способу життя.
 10. Динамічне спостереження за неускладненою вагітністю та (у разі потреби) направлення до лікаря акушера-гінеколога закладу вторинної медичної допомоги.
 11. Здійснення медичного спостереження за здоровою дитиною.
 12. Надання окремих послуг паліативної допомоги пацієнтам усіх вікових категорій, що включає: регулярну оцінку стану важкохворого пацієнта та його потреб; оцінку ступеня болю та лікування больового синдрому; призначення наркотичних засобів та психотропних речовин відповідно до законодавства, включаючи оформлення рецептів для лікування больового синдрому; призначення лікування для подолання супутніх симптомів (закрепи, нудота, задуха тощо); консультування та навчання осіб, які здійснюють догляд за пацієнтом; координацію із забезпечення медичних, психологічних тощо потреб пацієнта.
 13. Направлення пацієнтів відповідно до медичних показань для надання їм паліативної допомоги в обсязі, що виходить за межі ПМД.
 14. Призначення лікарських засобів та медичних виробів, технічних засобів медичної реабілітації з оформленням відповідних документів згідно з вимогами законодавства.
 15. Ведення первинної облікової документації, оформлення довідок, листків непрацездатності та направлень для проходження медико-соціальної експертизи, а також лікарських свідоцтв про смерть.
 16. Взаємодія з соціальними службами для пацієнтів, соціальні умови життя яких впливають на здоров’я.
 17. Взаємодія із суб’єктами системи громадського здоров’я.

Також слід звернути увагу на  перелік медичних втручань у межах ПМД для груп пацієнтів з підвищеним ризиком розвитку захворювань, який є додатком до Наказу Міністерства охорони здоров’я України № 504 від 19.03.2018.

Ще одним Додатком до Наказу Міністерства охорони здоров’я № 504 від 19.03.2018 року визначено і перелік лабораторних та інструментальних діагностичних досліджень, що здійснюються у межах медичних послуг з надання ПМД:

 1. Загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою.
 2. Загальний аналіз сечі.
 3. Глюкоза крові.
 4. Загальний холестерин.
 5. Вимірювання артеріального тиску.
 6. Електрокардіограма.
 7. Вимірювання ваги, зросту, окружності талії.
 8. Швидкі тести на вагітність, тропоніни, ВІЛ, вірусні гепатити.

Вищезазначені послуги, відповідно до змісту медичної реформи є повністю безкоштовними, то в повній мірі оплачуються з коштів державного бюджету.

(По материалам сайта: http://www.pmgu.dn.ua)

Автор:
Категорія: Головна

Календар

Травень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Графік роботи

Понеділок: 8.00 - 16.30
Вівторок: 8.00 - 16.30
Середа: 8.00 - 16.30
Четвер: 8.00 - 16.30
П'ятниця: 8.00 - 16.30
Субота, неділя - вихідний.

На карті

Погода в Маріуполі

booked.net