17 вересня відбувся VII З’їзд Профспілки металургів і гірників України.

У його роботі взяли участь понад три сотні представників територіальних та первинних організацій Профспілки з Донецької, Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Полтавської, Харківської, Черкаської областей.

Зі звітною доповіддю про роботу Профспілки та Центрального комітету за період з квітня 2015 року по вересень 2020 року. виступив голова ЦК ПМГУ С.П.Комишев. Він акцентував увагу на основних кроках і діях Центрального комітету та всіх ланок ПМГУ, які у важкій соціально-економічній та політичній ситуації, що склалася в Україні, були спрямовані на вирішення проблем підприємств гірничо-металургійного комплексу та захист прав трудящих-членів Профспілки.

З доповіддю про роботу Контрольно-ревізійної комісії ПМГУ виступив її голова Ю.Чепинський.

Перед делегатами VII З’їзду Профспілки металургів і гірників України виступив голова Федерації профспілок України Г.Осовий. Він високо оцінив роль ПМГУ в профспілковому русі України та діяльність Центрального комітету в звітному періоді.

Делегати З’їзду прийняли Програму дій Профспілки металургів і гірників на 2020-2025 роки «Демократія, солідарність, трудові права, добробут членів профспілки», в якій визначено цілі та завдання на найближчі п’ять років в сферах гідної праці, правового захисту членів Профспілки, організаційного и кадрового зміцнення Профспілки, фінансової, молодіжної політики, політики соціальної відповідальності, міжнародної роботи.

Учасниками VII З’їзду було прийнято відкрите звернення до Президента, Верховної Ради України, Кабінету міністрів України, до власників та керівників підприємств ГМК «Про протидію викликам і загрозам вітчизняному гірничо-металургійному комплексу».

Також була прийнята заява «Про солідарну підтримку вимог працівників шахт Криворізького залізорудного комбінату».

Делегати З’їзду висловили впевненість у тому, що лише в конструктивному діалозі можна віднайти шляхи розв’язання конфлікту та забезпечити стабільну роботу підприємства, соціальний мир і злагоду в трудовому колективі.

Також делегати З’їзду прийняли Заяви до Прем’єр-міністра України, до Голови Верховної Ради, керівників фракцій та груп щодо проєктів Законів України №2708 «Про працю» та №2681 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань професійних спілок)».

Важливим питанням порядку денного VII З’їзду ПМГУ були вибори лідерів Профспілки. Делегати одноголосно обрали головою Профспілки металургів і гірників України Олександра Івановича Рябка.

На посаду першого заступника голови Центральної ради Профспілки делегати затвердили кандидатуру Валерія Миколайовича Гавриленка.

Після цього З’їзд сформував нові склади Центральної ради та Контрольно-ревізійної комісії ПМГУ.

Голова профспілкового комітету «МЕТІНВЕСТ-МРМЗ» Альошкін В.В. був обраний до нового складу Центральної ради ПМГУ.

На I організаційному Пленумі ЦР ПМГУ, що відбувся після завершення З’їзду, заступником голови ЦР Профспілки був обраний Богдан Миколайович Оверковський.