Одним з необхідних кроків для стимулювання збільшення надходжень до Пенсійного фонду є зростання зарплати, – на цьому наголосив Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий під час прес-конференції, що відбулась сьогодні у ІА «УНІАН».

 

Серед факторів, що також сприяти реформуванню пенсійної системи в Україні, Голова ФПУ назвав розширення сфери зайнятості для населення та збільшення розміру сплати єдиного соціального внеску.

Учасники прес-конференції дали профспілкову оцінку презентованої Урядом пенсійної реформи.

Серед позитивів було названо осучаснення пенсій та її індексація відносно до розміру середньої заробітної плати. Зокрема передбачається щороку підвищувати пенсії не менше ніж на 50% від зростання середньомісячних зарплат, а також враховувати індекс споживчих цін.

 

Изображение 069

 

Також Урядом пропонується відновити соціальну справедливість щодо визначення розмірів пенсій незалежно від дати виходу на пенсію, зняти обмеження при виплаті пенсій працюючим пенсіонерам, забезпечити виключно цільове використання пенсійних коштів.

Серед застережень реформи, проти чого виступають профспілки, було названо наступні:

– зменшення коефіцієнту вартості 1 року страхового стажу з 1,35% до 1,0%, що майже на третину зменшить розмір заново призначених пенсій;

– підвищення необхідного страхового стажу до 35 років, а також пенсійного віку для тих осіб, у кого стаж становить меншу тривалість, що є надмірним;

– скасування пенсій за вислугу років;

– визначення з 1 січня 2018 року мінімального розміру пенсії за віком на рівні 40% мінімального розміру заробітної плати, що не відповідає діючим законам України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» та «Про прожитковий мінімум». Профспілки наполягають, що мінімальний розмір пенсії і надалі має визначатися на підставі прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, – зазначив Григорій Осовий.

 

Изображение 105

 

Заступник Голови ЦК Профспілки металургів і гірників Олександр Рябко наголосив на тому, що так і лишилася невирішеною проблема з поновленням професій і посад працівників, які мають право на пільгову пенсію по списках №1 і №2, що були необґрунтовано виключені прийнятою Урядом постановою №461 від 24.06.2016 р. Він зазначив, що відповідний проект постанови підготовлено і погоджено всіма сторонами соціального діалогу, тому необхідно прискорити прийняття цього рішення.

Галина Голєусова – експерт Профспілки працівників охорони здоров’я України привернула увагу журналістів до того, що скасування пенсій за вислугу років без будь-яких пояснень та компенсацій викликало незадоволення у працівників охорони здоров’я, освіти, соціальної сфери та ін. галузей. Вона вважає, що такі пропозиції не можуть бути підтримані.

У прес-конференції також взяв заступник Голови СПО об’єднань профспілок, Голова КВПУ Михайло Волинець, який висловив своє бачення щодо проведення пенсійної реформи. Позицію Міністерства соціальної політики України щодо пенсійної реформи роз’яснила Марія Плаксій – начальник відділу Департаменту пенсійного забезпечення Мінсоцполітики.

 

Изображение 085

 

Изображение 075

 

Відеозапис прес-конференції дивіться тут.

(По материалам сайта: http://www.fpsu.org.ua)

Автор:
Категорія: Головна

Календар

Липень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Графік роботи

Понеділок: 8.00 - 16.30
Вівторок: 8.00 - 16.30
Середа: 8.00 - 16.30
Четвер: 8.00 - 16.30
П'ятниця: 8.00 - 16.30
Субота, неділя - вихідний.

На карті

Погода в Маріуполі

booked.net