У зв’язку з проведенням медичної реформи в Україні, з 02.04.2018 року пацієнтам для звернення до лікаря необхідно підписати Декларацію про надання медичної допомоги.

У наказі Міністерства охорони здоров’я  України  від 19.03.2018 року № 503 «Про затвердження порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, та форми декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу» визначено процедуру та порядок обрання сімейного лікаря.

Відповідно до вищезазначеного Порядку, необхідно звернути увагу на низку аспектів, що пов’язані із вибором, зміною та відмовою від лікаря, який надає первинну медичну допомогу (ПМД):

  1. Пацієнт (його законний представник) має право обрати лікаря, який надає ПМД, незалежно від зареєстрованого місця проживання такого пацієнта, з числа осіб, які зазначені в договорі про медичне обслуговування населення, укладеному між відповідним надавачем ПМД та Національною службою здоров’я України.
  2. Пацієнт має право обрати лікаря, який надає ПМД, за умови, що кількість пацієнтів, які вже обрали такого лікаря відповідно до цього Порядку, не перевищує дві тисячі осіб або іншу кількість, встановлену відповідно до договору про медичне обслуговування населення за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, укладеного надавачем ПМД, у якому зазначений такий лікар.
  3. У період тимчасової відсутності лікаря, який був обраний пацієнтом відповідно до цього Порядку, у зв’язку з відпусткою чи іншими обставинами, що зумовлюють тимчасову неможливість здійснювати прийом пацієнтів лікарем, пацієнт має право на отримання медичних послуг ПМД у іншого лікаря того самого надавача ПМД без подання нової Декларації.
  4. Пацієнт (його законний представник) має право змінити лікаря, який надає ПМД, шляхом подання тому самому або іншому надавачу ПМД нової Декларації.
  5. Надавачі ПМД зобов’язані забезпечити пацієнтам (їх законним представникам) для прийняття ними рішення про вибір лікаря, який надає ПМД, можливість ознайомитись з інформацією про надавача ПМД (організацію або фізичну особу підприємця, який надає відповідні послуги); лікарів, які надають ПМД у надавача ПМД (стаж роботи, спеціальність, кваліфікаційна категорія тощо)

Слід звернути увагу на порядок заповнення та подання Декларації:

  1. Пацієнт (його законний представник) має право подати Декларацію самостійно через електронну систему охорони здоров’я або шляхом звернення до надавача ПМД.
  2. У разі подання пацієнтом (його законним представником) Декларації самостійно через електронну систему охорони здоров’я пацієнт (його законний представник) має накласти на неї електронний підпис автора або підпис, прирівняний до власноручного підпису відповідно до закону. У такому випадку надавачі ПМД не мають права вимагати у пацієнтів (їх законних представників) подання Декларації в паперовій формі.
  3. Подання Декларації шляхом безпосереднього звернення до надавача ПМД здійснюється в такому порядку:

1) пацієнт (його законний представник) звертається до уповноваженої особи надавача ПМД і надає реєстраційний номер облікової картки платника податків (далі – РНОКПП) або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття РНОКПП та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті) й один з таких документів, що посвідчують особу:

— паспорт громадянина України;

— тимчасове посвідчення громадянина України;

— свідоцтво про народження (для осіб, які не досягли 14-річного віку);

— посвідка на постійне проживання в Україні;

— посвідчення біженця;

— посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту;

2) законний представник пацієнта додатково подає документи, що посвідчують його особу та повноваження законного представника (свідоцтво про народження, посвідчення) відповідно до законодавства;

3) пацієнт (його законний представник) перевіряє інформацію, внесену до Декларації, та у разі виявлення помилок повідомляє про це уповноважену особу. Уповноважена особа зобов’язана виправити помилки в Декларації в електронній формі, повторно роздрукувати її та надати пацієнту (його законному представнику);

4) у разі відсутності помилок у Декларації пацієнт (його законний представник) підписує два примірники Декларації та надає їх уповноваженій особі. На двох примірниках уповноважена особа надавача ПМД проставляє відмітку з датою отримання такої Декларації надавачем ПМД та повертає один примірник пацієнту (його законному представнику). Інший примірник Декларації залишається у надавача ПМД;

5) уповноважена особа надсилає Декларацію у встановленому законодавством порядку до електронної системи охорони здоров’я;

6) уповноважена особа зобов’язана виготовити копії документів, зазначених в підпунктах 2, 3 цього пункту. Надавач ПМД зобов’язаний зберігати копії таких документів та один примірник Декларації, підписаний пацієнтом (його законним представником), протягом трьох років з дня припинення (анулювання) такої Декларації;

Порядком визначена процедура припинення та тимчасового призупинення дії Декларації  (є  наявним перелік випадків, коли Декларація втрачає свою дію (обрання нового спеціаліста та підписання нової Декларації; смерть лікаря; смерть пацієнта та інші випадки).

(По материалам сайта: http://www.pmgu.dn.ua)

 

 

Автор:
Категорія: Головна

Календар

Липень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Графік роботи

Понеділок: 8.00 - 16.30
Вівторок: 8.00 - 16.30
Середа: 8.00 - 16.30
Четвер: 8.00 - 16.30
П'ятниця: 8.00 - 16.30
Субота, неділя - вихідний.

На карті

Погода в Маріуполі

booked.net