Шановні друзі!

У День Незалежності України мимоволі замислюєшся, що ж означають для нас ці слова – незалежна держава. Передусім, це суверенна країна, де працівник отримує гідну зарплату, ветеран – достатню пенсію, а молодь має широкі можливості реалізувати свої життєві плани, досягти професійного успіху і визнання у суспільстві.

Ми – держава і люди – невід’ємна складова єдиної системи. Історія людства доводить, що провідну роль у зміцненні держави завжди відіграють її громадяни, які завдяки своїй праці забезпечують економічну незалежність, наповнюють державний та місцеві бюджети для реалізації програм економічного розвитку та ефективного соціального захисту. А відповідальність за всі соціально-економічні та фінансові показники покладено на державу з її регуляторною політикою, законами та  органами контролю.

З0 років, у вимірах історії, – не дуже великий період для формування нової  України. Але цей час – найважчий і найвідповідальніший, бо ми стоїмо на порозі своєї долі. І гарантом того, якими будуть наші здобутки, виступає державна влада, яку обирає народ.

Керуючись досвідом Профспілки металургів і гірників України (у вересні минулого року ми також відзначили своє 30-ліття),  хотілося б побажати, щоб у нас створювались сприятливі умови для розвитку економічно незалежної держави з потужним, оснащеним новітніми технологіями, вітчизняним виробником.

Маючи відповідальних і патріотично налаштованих владу та власників підприємств, металурги і гірники могли б досягти високих стандартів рівня життя та соціальних гарантій. Звичайно ж, добробут не настане сам собою. Для його створення суспільству необхідно докладати вагомих солідарних зусиль, в тому числі й шляхом формування ефективного соціального діалогу між владою, роботодавцями та профспілками. І це має бути такий діалог, в якому буде почуто голос кожного громадянина.

Ми переконані, що у побудові демократичної, економічно сильної держави надважлива роль належить профспілкам. І тому ПМГУ спрямовує свої дії на те, щоб сформувати ідеологію високої ціни робочої сили через Генеральну та Галузеву угоди, колективні договори,  через соціальний діалог з кожним власником підприємств, через вимоги до владних структур проявляти більший патріотизм стосовно захисту інтересів національного виробника.

Профспілка закликає всі верстви української спільноти рухатись в напрямку укріплення та зростання незалежної, заможної, процвітаючої України, в якій кожний громадянин буде відчувати себе вільним і щасливим.

Шановні друзі! В цей знаменний день хочеться побажати, щоб у нас вистачило сили, наснаги та мудрості здійснити ці величні наміри.

Працівникам та ветеранам підприємств гірничо-металургійного комплексу, профспілковим активістам, всім громадянам України бажаю  миру, добробуту, міцного здоров’я, успіхів у роботі та громадських справах!

З 30-річчям Незалежності нашої Держави!

Слава Україні!

З повагою,

Голова Профспілки

металургів і гірників України                                                    Олександр Рябко